העלאת מכירות
טיפים

איך להגדיל את המכירות לעסק שלכם?

כל עסק קטן או גדול ככל שיהיה יודע שאחד הדברים הקשים ביותר הוא הגדלת המכירות של העסק. בין כל התשלומים לספקים, לשכירות או לסחורה עצמה, יש לדעת כיצד לשווק את העסק שלנו נכון, ליצור מבצעים רלוונטיים והכל על מנת להפוך אותו למועדף ביותר בקרב הלקוחות הייעודיים.

המטרה הסופית כמובן היא תעדוף על פני המתחרים, והגדלת ההכנסות על מנת שהעסק ימשיך לשרוד.
אם כן, ישנן מספר דרכים שבהן תוכלו להשתמש, שבאמצעותן מכירות העסק שלכם יוכלו לגדול בכמה אחוזים ממה שהם כיום. מדובר בשיטות אשר לא מצריכות הוצאות כלכליות רבות, וכל אחד יכול לבצע אותן באופן עצמאי:


הקשבה ללקוחות  

עידן האירנטנט הביא עימו את תפיסת השיווק החדשה, אשר במרכזה נמצא הקשר עם הלקוחות. בנגיד לשיטת השיווק הישנה, בה האלמנט המרכזי היה המסר שהמוצר מעביר, היום הלקוח הוא המסר. הלקוח הוא זה שיש להקשיבו, לענות על צרכיו הבלתי ממושים, ולשמוע מדי פעם לעצותיו. על מנת להתשפר הן מבחינת המוצרים והן מבחינת השירות, מומלץ לבצע מידי פעם סקרי שביעות רצון או משובים אשר דרכם תוכלו להבין מה לשמר ומה לשפר בעסק שלכם.

אנשים שונים
הכר את הלקוחות שלך לעומק

ללמד את הלקוחות  

על מנת "לתפוס" את הלקוחות ולהפוך אותם ללקוחות חוזרים בעתיד, עלינו לדעת כיצד לדבר איתם, כיצד להתנהל איתם וכיצד להיתפס בראשם כעסק אמין לכל דבר ועניין. כך למשל, במידה ויש לכם עסק של חנות למכירת נעליים, תוכלו להסביר ללקוחותיכם על בריאות כף הרגל, איכויות שונות הסוליה, כיצד הנעל צריכה להתלבש על הרגל ועוד. ככל שהלקוחות שלכם יקבלו מכם יותר מידע, כך סיכוי גבוה שירצו לרכוש מוצר מהחנות שלכם.

מוצרים משלימים  

מדובר באחד האלמנטים החזקים ביותר שיש בתחום השיווק והמכירות. מוצרים משלימים הינם מוצרים שלמעשה לא עומדים בפני עצמם, אלא מהווים כמוצרים אשר באים ביחד עם המוצר הראשי. כך למשל, לאדם המעוניין לרכוש מצלמה, ניתן להציע גם תיק למצלמה או חצובה. אלה מוצרים משלימים שאותו אדם לא היה רוכש אותם לולא רכש מצלמה. באמצעות מכירת מוצרים משלימים ניתן להגדיל את גובה כל עסקה המתבעצת בעסק שלכם, ובכך להגדיל את המכירות והרווחים.

עסקת חבילה  

עסקת חבילה הינה מוצר שתמיד נשמע טוב באוזני הלקוח. לקוחות מעדיפים כמה שיותר לחסוך זמן בקנייה שלהם, ואם ניתן לרכוש את כל המוצרים שלו במחיר אחד – מה טוב. כך למשל, במידה והעסק שלכם מתעסק במוצרי טיפוח, תוכלו למכור מארז של מספר מוצרים יחדיו במחיר משתלם ללקוח, ומתשלם גם עבורכם. כך תוכלו לגרום ללקוחות לקנות יותר מוצרים מהחנות שלכם ולמנוע מהם מעבר למתחרים.

חנות באינטרנט 

מדובר באחד הדברים החשובים ביותר בכל עולם הדיגיטל. כיום, אין חנות או עסק אשר לא מחזיקים בידם חנות באינטרנט, המציעה את הסחורה לרכישה אונליין. חנות באינטרנט יכולה להגדיל עבורכם את הרווחים כיוון שלמעשה מהווה כעוד סניף של העסק שלכם, בו הלקוחות יכולים לבוא במגע ישיר עם הסחורה המוצעת למכירה. לחנות אינטרנטית יתרונות רבים כמו הזמן הבלתי מוגבל לרכישות, והעובדה שניתן לרכוש בה מכל מקום בעולם. כך למשל, באמצעות חנות אינטרנטית תוכלו להגיע אל קהל יעד אשר נמצא גאוגרפית רחוק ממיקום העסק שלכם. נוסף על כך, באמצעות קידום נכון של החנות, התוכן המתאים, והידידיותיות למשתמש – תוכלו להגדיל את אחוזי המכירות שלכם ברמה גבוהה.

פייסבוק

כיום, קידום ממומן בפייסבוק, בין אם יש לכם חנות אינרטנטית לעסק שלכם או לא, נחשב כמאסט. עסקים רבים מפרסמים מודעות בפייסבוק לקהל יעד מפולח, ומאותן מודעות גורפים לקוחות רבים. מעבר לכך, דף עסקי בפייסבוק יכול להועיל מאוד, בו ניתן לפנות לקהל היעד שלכם באופן ישיר ובגובה העיניים. לספר על הנחות, מבצעים, לעלות תמונות וליצור תדמית חיובית ואוהדת לעסק.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *